خدمات کابل کشی ساخت یافته

کابل کشی ساخت یافته مجموعه ای از اصول و روش های استاندارد برای اجرای شبکه های کابلی می باشد. در یک سیستم کابل کشی ساخت یافته، به دلیل رعایت استانداردها و اجرای کابل کشی بر طبق اصول و روش های تعیین شده، نیازی به ایجاد تغییرات مداوم در ساختار کابل کشی نمی باشد و این امر موجب می شود تا علاوه بر پایداری عیب یابی مشکلات زیر ساختی در زمان کمتری انجام شود.

شرکت سیسکو در طراحی شبکه های کامپیوتری، شبکه های مختلف راه به سه دسته ی اصلی تقسیم میکند :

  • شبکه های کوچک :

-سرویس دهی به کمتر از ۲۰۰ دستگاه

  • شبکه های متوسط :

-سرویس دهی به ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ دستگاه

  • شبکه های بزرگ :

-سرویس دهی به بیش از ۱۰۰۰ دستگاه

اهداف اصلی یک طراحی مناسب

مقاوم در مقابل قطعی

انعطاف پذیری

ماژولار بودن

ساختار یافته گی

شبکه های بزرگ از سه قسمت اصلی تشکیل شده اند :

  • Access Layer

این لایه همانطور که از اسم آن پیداست شامل سوییچ های لایه ی ۲ می شود که دسترسی سیستم های مختلف به شبکه را فراهم می نمایند. معروفترین دستگاه مورد استفاده در این لایه سوییچ ۲۹۶۰ از سیسکو می باشد.

  • Distribution Layer

تمام سوییچ های لایه ی ۲ به این لایه متصل می شوند، این لایه معمولا از سوییچ های لایه ۳ ی سیسکو مانند ۳۸۵۰ تشکیل شده است که Access List های متفاوت بر روی آنهای تنظیم شده و بسته ها را به مقصد های مورد نظر Route میکنند.

  • Core Layer

در لایه ی Core همه چیز در راستای سرعت بالا است. سوییچ های سری ۴۰۰۰ سیسیکو در این لایه فعالیت دارند که علاوه بر سرعت بالا با قابلیت های Fail Over که دارند، Down Time را به شدت کاهش خواهند داد.

 

طراحی و اجرای شبکه های کابلی با استفاده از ساختارهای طبقه بندی شده علاوه بر بالا بردن ظرفیت قابل استفاده توسط شبکه های کامپیوتری، عیب یابی و گسترش در آینده را راحتتر خواهد نمود.
برای مشاوره ی رایگان در مورد شبکه های کابلی با متخصصین ما تماس حاصل نمایید.