دوربین های Axis

 

سیستم های نظارت تصویری عضو جدایی ناپذیر امنیت فیزیکی، در دنیای امروز هستند. امروزه کمتر سازمان یا شرکتی را می توان پیدا کرد که به سیستم های نظارت تصویری مجهز نباشد. سیستم های نظارت تصویری علاوه بر کاهش هزینه های حفاظت فیزیکی، پیگیری و حل رخدادها را بسیار آسان خواهد کرد.

سیستم های نظارت تصویری به سه بخش اصلی تقسیم می شوند :

۱. دوربین های مداربسته

۲. نرم افزارهای نظارت تصویری

۳. سیستم های کنترل تردد

در بخش دوربین های مداربسته، یکی از معتبرترین برندهای تولید کننده، شرکت Axis است. این برند یکی از شرکت های بسیار بزرگ تولید کننده ی دوربین مداربسته در جهان است که در کشور ما هم برند بسیار شناخته شده ای است. دوربین های تولید شده توسط این شرکت به علت کیفیت ساخت بسیار بالایی که دارند، توانایی تحمل بدترین شرایط آب و هوایی را دارا هستند.

این دوربین ها همچنین از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا مانند WDR, LigthFinder, Zipstream پشتیبانی می کنند. که بسیاری از این تکنولوژی ها توسط همین شرکت ابداع شده و به تکامل رسیده اند.

دوربین های تولید شده توسط این شرکت به ۱۰ دسته ی کلی تقسیم می شوند :

انواع دوربین ها

دوربین های Fix box Camera

این دوربین ها برای نظارت تصویری در محیط خارجی مناسب بوده و مقاومت مناسبی در مقابل عوامل خارجی دارند.

دوربین های Positioning Camera

این دوربین های برای محیط های مناسب هستند که احتیاج به بازه ی دید بسیار گسترده ای دارند، برخی از این دوربین ها توانایی فیلم برداری از زوایای بالای افق را نیز دارا هستند. این دوربین ها مناسب کنترل محیط های بسیار گسترده مانند محیط های ساحلی، گمرکی و کارخانه ای هستند.

دوربین های Thermal

دوربین های Thermal یا گرمایی از دوربین های بسیار کاربرد در صنایع نظامی و امنیتی هستند. این دوربین ها توانایی شناسایی افراد تا فواصل ۱۰۰۰ متری را در تاریکی مطلق دارند. همچنین از این دوربین ها برای شناسایی حریق استفاده می شود.

دوربین های Fixed bullet

این دوربین های تقریبا برای همه ی محیط های خارجی مناسب هستند. کاربری عمومی دارند و یکی از پرفروش ترین دوربین های برند Axis هستند. این دوربین های مناسب برای نصب به صورت افقی بر روی دیوار هستند.

دوربین های fixed dome camera

این دوربین های برای محیط های داخلی و خارجی طراحی شده اند. این دوربین ها مناسب برای نصب بر روی سقف می باشند و معمولا در محیط داخلی از سایز کوچکتر این دوربین ها برای حفظ زیبایی محیط استفاده می شود.

دوربین های Onboard cameras

این دوربین ها برای دستگاهای در حال حرکت مانند اتوبوس و مترو و قطار طراحی شده اند. این دوربین ها در عین ساز کوچکی که دارند زاویه ی دید بازی دارند که باعث می شود برای محیط های که شکل کابین دارند مناسب باشد.

دوربین های PTZ

این دوربین ها با قابلیت چرخشی که دارند مناسب برای محیط هایی هستند که احتیاج به دید 360 دارند. همچنین با قابلیت زوم قووی که دارند به راحتی می توانند محیط های بزرگ رو پوشش دهند.

دوربین های Panoromic

این دوربین ها که به دوربین های چشم ماهی معروف هستند، دید بسیار بازی دارند و مناسب محیط های داخلی مانند فروشگاهی و داخل اتاق هستند.

دوربین های Explosion-Protected

این دوربین ها با بدنه ی بسیار مقاومی که دارند در مقابل انفجار مقاوم هستند. این دوربین ها فقط برای کاربردهای نظامی مناسب هستند.

دوربین های Modular

این دوربین های برای محیط های بسیار خاص مناسب هستند تا بتوان با تغییر شرایط آنها برای محیط های مختلف آماده کرد. برای مثال از این دوربین ها به صورت مخفی قاب در استفاده می شود