تفاوت بین Network Administrators با System Administrators چیست؟

تفاوت بین Network Administrators با System Administrators چیست؟

در شرکت هایی که اندازه ی کوچکتری دارند، و تیم IT آنها از چند نفر تجاوز نمی کند، معمولا همه ی وظایف بر عهده ی یک مسول شبکه است. اما در شبکه های بزرگتر، وظایف بین کاربران مختلف تقسیم می شوند. با تقسیم وظایف، چون هر نیروی IT فقط در حوزه ی تخصصی خودش فعالیت می کند، مراحل پیاده سازی و عیب یابی زمان خیلی کمتری به خود اختصاص خواهند داد. در ادامه قصد داریم وظایفی که عناوین شغلی مختلف در شبکه های کامپیوتری دارند، توضیح مختصری دهیم.

System Administrators 
این افراد معمولا با سیستم های سرور و Desktop و سیستم عامل های ماکروسافتی و سرویس های آن سرو کار دارند. همچنین مدیریت کاربران Active Directory و تنظیم دسترسی ها و اشتراک گذاری فایل ها و بخشی از فرایندهای پشتیبان گیری از اطلاعات بر عهده ی این افراد است.

Network Administrators 
این افراد مسولیت ایجاد و نگهداری اتباطات شبکه را دارند. معمولا با سوییچ ها و روترها سرکار دارند و وظیفه ی اصلی آنها اطمینان از عملکرد صحیح شبکه، و طراحی آن به صورتی است که بتوانند قطعی هایی که ممکن است رخ دهد را به صورت Dynamic مرتفع نماید.

Database Administrators 
در شرکت هایی که Database های بزرگ با اهمیت فراوان دارند، نگهداری و ایجاد این Database ها بر عهده ی گروهی با نام Database Administrators است.

Security Administrators 
همانطور که از اسم این افراد مشخص است، وظیفه ی اصلی آنها حفظ امنیت اطلاعات سازمانی است. این افراد باید شناخت بالایی از زیر ساخت هایی که سعی در امن سازی آنها دارند، داشته باشند. افراد متخصص این حوزه معمولا ابتدا در موقیت هایی مانند Network Administrators قرار گرفته و پس از رسیدن به تسلط لازم وارد رشته ی Security شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *