چگونه یادگیری مباحث شبکه های کامپیوتری را شروع کنیم؟

چگونه یادگیری مباحث شبکه های کامپیوتری را شروع کنیم؟

احتمالا اگر از افرادی که در حوضه ی شبکه های کامپیوتری و IT مشغول به کار هستند٫ همه یکی از ویژگی های این رشته را تغییر مداوم آن می دانند. تغییر مداوم باعث می شود برای حفظ تخصص خود٫ باید تکنولوژی های جدید را فراگیرید. در این مقاله قصد داریم راهکارهایی برای شروع یادگیری مباحث شبکه های کامپیوتری را پیشنهاد دهیم.

تغییر مداوم

در تکنولوژی IT تنها چیزی که ثابت است٫ تغییر است. هر روزه تکنولوژی و امکانات جدیدی معرفی می شوند که معمولا مشکلات زیادی را حل می کنند و روند های کاری را ساده تر می سازند. این اتفاق باعث می شود٫ کار کردن در رشته ی IT بسیار مشکل باشد.

شما در رشته ی IT اگر فقط بخواهید سطح فنی خودتون رو حفظ کنید باید روزانه دو ساعت مطالعه داشته باشید.

یکی از مشکلات افراد شاغل در ضمینه ی IT این است که به علت مشغله ی زیاد٫ یادگیری تکنولوژی های جدید را مدام به تعویق می اندازند. در این پست قصد داریم راهکارهایی را ارایه کنیم که چنانچه مشغله ی زیادی دارید٫ بتوانید یادگیری مباحث شبکه های کامپیوتری را شروع کنید.

راهکارهای یادگیری :

۱. زمان و مکان مشخصی را برای درس خواندن مشخص کنید.

با استفاده از زمان و مکان مشخص٫ تمرکز لازم برای به انتها رساندن یک دوره را بدست خواهید آورد. همچنین ذهن شما نسبت به محل شرطی خواهد شد.

۲. دقیقا مشخص کنید قصد یادگیری چه مباحثی را دارید

اگر دوره های طولانی را مد نظر دارید٫ آنها را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید٫ تا بتوانید برای تمام کردن آنها برنامه ریزی کنید.

۳.به خودتون جایزه بدهید

هر دفعه که یک دوره را با موفقیت به اتمام می رسونید به خودتون یک جایزه بدین. بدین صورت ناخود آگاه برای یادگیری دوره های جدیدتر مشتاق تر خواهید بود.

۴. در اوقات فراغت خود از اموزش های تصویری و پادکست استفاده کنید

اگر در سطح اینترنت گشت و گذار کوتاهی انجام دهید٫ کلیپ ها و پادکست های فراوانی را پیدا می کنید که مباحث مختلف شبکه را رایگان و به سادگی در اختیارتون قرار می دهند. با استفاده از این اطلاعات می توانید مدام٫ اطلاعات خود را در وقت های مرده افزایش دهید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *